Witamy w świecie BMW-Alpina!

Alpina

Od momentu założenia w 1965 roku ALPINA Burkard Bovensiepen GmbH + Co nie jest typowym tunerem aut konkretnej marki, tak jak ma to miejsce w przypadku AMG czy BRABUS dla Mercedesa. Alpina to prawdziwe samochody premium.  Produkcja aut jest limitowana, rocznie fabrykę opuszcza zaledwie 1200-1700 samochodów. Ręcznie montowane śliniki,  świadczą  o wysokim standardzie produkcji. Posiadacze tych niezwykłych aut zgodnie podkreślają, że to właśnie jednostki napędowe są ich sercem. Firma produkuje samochody oparte na modelach BMW, jednak mają one własny numer seryjny sygnowany jako BMW ALPINA.

BMW 7 Series

BMW serii 7 to pełnowymiarowe auta luksusowe, flagowe limuzyny bawarskiego producenta. Pierwsze egzemplarze z 6-cylindrowymi silnikami zaczęły opuszczać salony BMW w 1977 roku. W kolejnych generacjach, niemieccy inżynierowie zdecydowali się na opcjonalne włożenie pod maskę silników V12. Sprawiło to, że samochody te uznawane są za praktycznie niezniszczalne. Od początku produkcji są one dostępne wyłącznie w wersji sedan. Seria siódma nie miała w swojej ofercie modelu M, który był oferowany w niższych seriach marki. Do dziś powstało aż sześć generacji siódemek.

B12

Alpina B12 to wyjątkowa limuzyna lat 90. Silnik V12 o pojemności 5,7 litra i mocy 326 KM, pozwala na osiągnięcie maksymalnej prędkości, wynoszącej aż 285 km/h!  Jednostka napędowa współpracuje z 5-cio biegową, automatyczną skrzynią biegów „switch-tronic”. Dzięki przełącznikom usytuowanym z tyłu kierownicy możliwe jest włączenie trybu manualnego. W VCentrum prezentujemy Państwu wyjątkowy egzemplarz. Jest to bowiem limitowana seria (edycja L), w ramach której powstało tylko 157 egzemplarzy. To używane BMW pochodzi z rynku japońskiego i jest zachowane w bardzo dobrym stanie. Wnętrze auta zachwyca typową dla Alpiny tapicerką w niebiesko-zielone prążki, niebieskimi tarczami zegarów, drewnianym wykończeniem  i tabliczką znamionową z  numerem produkcyjnym auta. Natomiast o nienaganną sprawność techniczną samochodu zadbał nasz BMW serwis VCentrum.

B7

Piąta generacja BMW serii 7 miała większe gabaryty i cieszyła się o wiele większą popularnością, niż powszechnie krytykowane, poprzednie wcielenie siódemki. Pod maską śnieżnobiałej Alpiny znajduje się silnik V8, o mocy 540 KM, z podwójnym doładowaniem i momentem obrotowym 729 Nm. Maksymalna prędkość wynosi aż 312 km/h!

Klasyka czy nowoczesność?

salonie samochodów luksusowych VCentrum chcemy sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Dlatego też mamy w swojej ofercie szeroki wachlarz marek i wersji. Coś dla siebie znajdzie zarówno miłośnik klasycznej motoryzacji, jak i zwolennik nowoczesnych rozwiązań, którego serce mocniej bije na widok nowszych modeli. Dla tych, którzy pragną wyjątkowej limuzyny proponujemy BMW serii 7 dwóch generacji. Chociaż auta te dzieli aż 20 lat, jednak w obydwu jest coś wyjątkowego. Zapraszamy także do śledzenia naszych profili w mediach społecznościowych:  https://www.instagram.com/vcentrum/ oraz https://www.instagram.com/vcentrum/

Back to top