Miłość do kombi

Do pewnego czasu do samochodów z nadwoziem kombi była przyklejona łatka aut nudziarzy. Wydłużona sylwetka i zaburzone proporcje w połączeniu z niezadowalającymi dla petrolhead’a osiągami powodowała, że miłośnicy samochodów w latach ’90 najczęściej lądowali z rodziną w nudnym suv-ie, albo za ciasnym sedanie.  Ale czy na pewno żadne kombi nie mogło spełnić oczekiwań miłośnika motoryzacji? Przekonacie się o tym niżej. Nie mniej jednak obecnie wielkie  koncerny motoryzacyjne zdecydowały się na zmianę.  Poszerzone nadkola, szerokie opony i ogromna moc. Teraz, jeśli nawet nie potrzebujecie obszernego bagażnika, ani dużo miejsca na foteliki i tak decydujecie się na kombiaka.

Szybki Szwed bez następcy

Volvo, synonim bezpieczeństwa w latach ’90 wprowadziła do produkcji 850 T-5R. Kanciaste nadwozie, typowe dla designu ówczesnych lat, nisko profilowe opony i 5-cylindrowy silnik generujący prawie 230 koni mechanicznych. Obecnie kombiaki od Szwedów nie są aż tak ekscytujące jak kiedyś. Na podnośnikach serwisu Volvo VCentrum ciężko ujrzeć nie-suva Volvo. Jednak w naszej ofercie sprzedażowej  znajdzie się też kilka perełek, jak V90 Cross Country.

Najpopularniejszy szybki kombiak

To z czego Audi słynęło od zawsze. Napęd na cztery koła Quattro, 5-cylindrowy silnik o pojemności 2.2 litra z turbodoładowaniem, co w połączeniu dawały niesamowity wynik – 5,4 s do ‘setki’!  Dzięki koalicji Porsche i Audi model ten był wyjątkowo dopracowany, nie tylko jeśli chodzi o jednostkę napędową, ale i elementy karoserii auta.  Audi nie porzuciło idei szybkiego auta rodzinnego. Obecnie produkuje chyba najbardziej popularne, super-kombi czyli RS6. Samochód ma pod maską silnik V8, a seryjna jednostka rozpędza się do 100 km/h w zaledwie 3.9 sekundy. W naszym salonie samochodów luksusowych VCentrum prezentujemy Państwu jeden z egzemplarzy ‘rsa’ w wersji Performance z dodatkowymi pakietami wpływającymi na komfort jazdy takimi jak RS Comfort, RS Dynamic Plus czy Audi Pre Sense Plus.

La Carrera Panamericana

Porsche przywiązuje bardzo dużą uwagę do drugiego dna nazw swoich aut. Tak taż było w przy Panamerze, która nawiązuje do legendarnego wyścigu La Carrera Panamericana.  Porsche nie jest klasycznym kombi, na które zdecydowano się dopiero w 2017 roku. Pierwsza generacja auta już podbiła serca kupujących, jednak druga okazała się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Zarówno wypełnienie niszy rodzinnych, szybkich aut jak i mocniejsze stylizacyjnie nawiązanie do 911. W Show Room’ie VCentrum możecie Państwo sprawdzić, czy najnowsza Panamera Turbo to auto dla Was.

Rodzinne auto? Znajdziesz je w VCentrum!

Jeśli poszukujesz rodzinnego auta, przyjedź do VCentrum, a znajdziesz idealny samochód dla siebie! W naszej ofercie znajdziesz szeroką gamę pojazdów różnych marek, a nasi specjaliści wysłuchają wszystkich Państwa oczekiwań, zabiorą na jazdy próbne i pomogą  wyborze najlepszego auta. Zapraszamy do naszego salonu samochodów premium na ulicy Powsińskiej 69/71!

By być na bieżąco z nowinkami z podnośników naszego serwisu i najnowszymi autami premium w naszej ofercie, zapraszamy do śledzenia naszych profili w mediach społecznościowych: https://www.instagram.com/vcentrum/ oraz https://www.instagram.com/vcentrum/.

 

 

Back to top