Mercedes-Benz A-klasa

Mercedes-Benz A-klasa

Mercedes-Benz w 1997 roku postanowił wkroczyć w segment klasy kompaktowej.  Dzięki temu wydarzeniu w ofercie marki pojawił się miejski samochód, który daje więcej swobody od Smarta. Obecnie powstaje czwarta generacja tego modelu, a każda kolejna skrada coraz więcej serc. Dlatego w naszym salonie samochodów premium VCentrum, mamy dla Państwa najnowszy model A200 z pakietem AMG.

I generacja A-klasy

I generacja A klasy nie zachwycała swoim designem. Początkowo była także szeroko krytykowana, za przedni napęd, który pojawił się wówczas pierwszy raz w Mercedesach. Nie obyło się również bez kontrowersji związanych z jego specyficzną sylwetką. Otóż za jej sprawą, podczas jednego z dziennikarskich testów auto przewróciło się na jedną ze stron. Chodzą słuchy, że nie były to jednostkowe przypadki podczas awaryjnego omijania przeszkody na drodze.

II generacja A-klasy

Auto stało się o wiele bardziej funkcjonalne od swojego poprzednika,  jednak podobnie jak w jego przypadku wylewa się na nie fala krytyki związana z jego konstrukcją. Otóż za sprawą ciasno zabudowanego przodu auta, jakiekolwiek naprawy przy silniku wymagają nawet wyjęcia jednostki napędowej z nadwozia.

III generacja A-klasy

Tym razem wygląd auta nie tylko został odświeżony. Sylwetka A-klasy przeszła totalną rewolucję, dzięki czemu stała się zupełnie nowym samochodem.  Inżynierowie porzucili stylistykę minivana na rzecz bardziej nowoczesnego look’u. Ponadto A-klasa stała się też jednym z obiektów tuningu AMG, a A45 to hot-hatch z charakterem.

IV generacja A-klasy

Najnowsza generacja A-klasy otrzymała niemal wszystkie cechy, jakie Mercedes-Benz prezentuje swoim klientom w najświeższej odsłonie stylistycznej. Mercedes przekonuje, że jest to „nowoczesny luksus w klasie kompaktów”. Inżynierowie odwalili kawał dobrej roboty przy projektowaniu W177. Udało się uzyskać niezwykle niewielki współczynnik oporu powietrza wynoszący zaledwie 0,25. Kubatura zwiększyła się względem poprzedniej generacji, zarówno jeśli  mowa o długości jak i o rozstawie osi. Dzięki temu we wnętrzu jest o wiele bardziej przestronniej, a i bagażnik uzyskał o kilkanaście litrów pojemności więcej.

Hej Mercedes!

W najnowszych autach wyjeżdżających z taśm produkcyjnych marki ze Stuttgartu dostępna jest technologia wykorzystująca sztuczną inteligencję. System ten sterowany jest za pomocą mowy, a korzystanie z niego rozpoczyna się za pomocą komendy „Hej Mercedes”. System odniósł niezwykły sukces w internecie, gdzie zarówno salony samochodowe jak i youtuberzy pytają swoje Mercedesy o to czy je kochają, a nawet pytają co ich autko sądzi o BMW i Audi.

A200

W naszym salonie samochodów premium VCentrum mamy dla Państwa piękny egzemplarz najnowszej A-klasy. A200 z pakietem stylistycznym AMG, który ma pod maską silnik benzynowy o pojemności 1,4l generujący 163 KM i 250 Nm. Nadwozie jest w modnym, matowym kolorze, na 19 calowych aluminiowych felgach.

 

W salonie samochodów luksusowych VCentrum chcemy sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Mamy w swojej ofercie najnowsze modele takie jak A200 jednak i  miłośnik klasycznej motoryzacji odnajdzie coś dla siebie . Nasi specjaliści wysłuchają Państwa oczekiwań i zabiorą na jazdy próbne wybranymi autami oraz pomogą podjąć decyzję w sprawie zakupu auta.

Przypominamy też, ze w VCentrum posiadamy bazę serwisową takich marek jak Mercedes-Benz, BMW czy Porsche jak i usługi detailingu.

Zapraszamy także do śledzenia naszych profili w mediach społecznościowych: https://www.instagram.com/vcentrum/ oraz https://www.instagram.com/vcentrum/

Back to top