Ferrari w Modenie

Modena

Serce bije nam szybciej na widok każdego miejsca związanego z motoryzacją. Będąc w północnych Włoszech nie mogliśmy ominąć korzeni obecnej inżynierii wyścigowej – Modeny. Miejsce, w którym w roku 1947 Enzo Ferrari dał życie Scuderia Ferrari. Obecnie jednak główna siedziba marki znajduje się w Maranello, ale w obu miastach mieszczą się oficjalnych muzea włoskiej marki z czarnym rumakiem. Obydwa są niesamowitym hołdem, zarówno dla Enzo, jak i dla wyjątkowych aut.

Muzeum Ferrari w Modenie

Muzeum w Modenie to wyjątkowe miejsce dla maniaków motoryzacji. Na 2500m2 znajdują się nie tylko najnowsze, najstarsze jak i najbardziej wyjątkowe egzemplarze marki. Film, jaki jest wyświetlany w jednej z sali muzeum przenosi nas do dzieciństwa samego Enzo i przeprowadza przez kolejne kroki wchodzenia w wyścigowy świat. Możemy także przenieść się do dawnego warsztatu Enzo Ferrari. Władze „Museo” dbają o swoich odwiedzających i co 6 miesięcy zmienia temat wystaw. Dla chcących jeszcze więcej wrażeń można wirtualnie poprowadzić bolid Scuderia Ferrari, a na koniec naturalnie zjeść coś w żółtej kawiarni – café Giallo Modena, oferującej dania charakterystyczne dla regionu północnych Włoch i nabyć pamiątki związane z marką.

Warsztat Enzo

Dawny warsztat założyciela marki – Enzo Ferrari całkowicie odnowiono i utworzono w nim Muzeum Silników. Możemy oglądać w nim ich największe dokonania, podzielone na poszczególne sekcje. Od jednostek umieszczanych w bolidach F1 przez kultowe V12 z Testarossy, F50 czy 812 Superfast , V8 z F40, F430, czy 458 Italia, oraz mniejsze silniki od 1 do 6 cylindrów, takie jak w Dino.

Wystawy w Modenie

Muzeum w Modenie to nie tylko silniki, ale również wystawy najróżniejszych modeli Ferrari. Emocji wszystkiemu dodają popularne osoby, więc zdecydowano się na kilka wystaw związanych ze sławami. „Driving with Stars” – podczas której zaprezentowane były modele, które skradły serca największych gwiazd sportu, muzyki czy kina. „Red carpet” to natomiast wystawa, gdzie zaprezentowano modele które same stały się gwiazdami kina. Były to między innymi Testarossa, która w latach ’80 była gwiazdą Policjantów z Miami razem z „Sonnym” i „Rico”, 308 GTB z serialu Magnum P.I czy 375 America prowadzonego przez Sofię Loren.

Symulator F1

W Muzeum Ferrari w Modenie możemy poczuć się jak Sebastian Vettel czy Kimi Raikkonen! Dla odwiedzających udostępniony jest symulator bolidu F1 , pozwalający poczuć się jak za kierownicą prawdziwego bolidu. Wsiadając za jego stery można odczuć jego niezwykłą wrażliwość zarówno na gaz jak i hamulec, odczuwać nierówności nawierzchni toru takie jak pas tarcia. Do tego, nie ruszając się z miejsca mamy do wyboru kilka najsłynniejszych torów na świecie takich jak Silverstone, Imola, Nurburgring czy SPA.

Ferrari w VCentrum

Pozostając w temacie włoskiej motoryzacji w najlepszym wydaniu z dumą prezentujemy Ferrari 458 Italia, które czeka ma nowego właściciela w naszym salonie przy ulicy Powsińskiej 69/71!
Przypominamy też, ze w VCentrum posiadamy bazę serwisową dla takich marek jak Mercedes-Benz, BMW czy Porsche jak i usługi detailingu.
Zapraszamy także do śledzenia naszych profili w mediach społecznościowych: https://www.instagram.com/vcentrum/ oraz https://www.instagram.com/vcentrum/

Back to top