Volvo XC40

Volvo XC40

Najmniejszy z dostępnych w gamie Volvo suv’ów zjeżdża z taśm produkcyjnych od 2017 roku. Najmłodszy z crossoverów ma pełnić funkcję kompaktowego auta, które idealnie nadaje się do miasta.  Design Volvo XC40 jest minimalistyczny, co nikogo nie dziwi u Szwedów. Na Targach w Genewie otrzymał on tytuł Europejskiego Samochodu Roku 2018.

Dostępne wersje wyposażeniowe

Najmniejszy SUV z gamy Volvo dostępny jest w czterech wersjach wyposażeniowych. XC40 jest najtańszą z nich, jednak nie można powiedzieć tutaj o ubogim wyposażeniu, a silnik w jednostce to dieselowska D3, benzynowa T3.

Volvo XC40 Monumentum

Kolejna wersja to Monumentum i Monumentum pro. Gama silników poszerza się tu o dodatkowy wybór mocniejszych jednostek. Możemy jednak doposażyć wnętrze o nawigację Sensus, komfortowe fotele, czy trójramienną kierownicę. Auto z zewnątrz dostaje błyszczące osłony zderzaków i relingów, a przede wszystkim o cal większe felgi.  W wyposażeniu standardowym pojawia się także więcej gadżetów, takich jak elektrycznie otwierane drzwi bagażnika, czy regulacja trybów jazdy: Comfort, Eco, Dynaminc, Indyvidual.

Volvo XC40 R-Design

Tą wersję od razu można rozpoznać. Charakteryzuje się ona innym grillem. Wersja R-Design wprowadza w XC40 sportowy charakter, inne pedały, trójramienną skórzaną kierownicę, a także dodatki takie jak inne listwy progowe. Kierowca odczuwa większy komfort z jazdy dzięki sportowym fotelom dającym więcej możliwości regulacji, np. podparcia ud czy odcinka lędźwiowego. Ponadto pojawiają się w końcu końcówki układu wydechowego, które w niższych wersjach są schowane. W jednostkach napędowych możemy przebierać od D3 po T5, podobnie ze skrzyniami biegów i napędem.

Volvo XC40 Inscription

Wersja Inscription ma spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagającego klienta, poszukującego czegoś ekskluzywnego. Dodatkowy system audio,  komfortowe fotele z podłokietnikami, listwy wykończone naturalnym drewnem, czy skórzany kluczyk. Zewnątrz auto dostaje chromowane wykończenia i jasne listwy wokół szyb. Jednostki napędowe jak i rodzaj napędu w jakich można przebierać są takie same jak w wesji R-Design.

Bezpieczeństwo

Od początku istnienia marki dla inżynierów Volvo najważniejsze było bezpieczeństwo. Dlatego też niezależnie od wersji w każdym z egzemplarzy znajdziemy liczne systemy bezpieczeństwa. Podstawą w każdym z nich jest 7 poduszek powietrznych w tym taka, która ma chronić kolana kierowcy. Prócz tego system EBL, który ostrzega innych kierowców o gwałtownym hamowaniu, czy SIPS i WHIPS, czyli zabezpieczenie przed typowymi urazami zderzeń bocznych i urazami kręgosłupa szyjnego. W każdym z nich na tylnej kanapie znajduje się ISOFIX dla dziecięcych fotelików.

Volvo w VCentrum

W VCentrum znajdziecie Państwo XC40 w wielu wersjach wyposażeniowych. Ponadto jeśli na jazdach próbnych okaże się, że jednak potrzebujesz czegoś większego w naszej ofercie znajdują się wszystkie modele SUV’ów z gamy Volvo.  Jeśli zdecydujesz się na zakup XC40, jako niezależny serwis Volvo VCentrum, oferujemy pełną obsługę techniczną samochodu, jak również pakiety gwarancyjne. Nasze wieloletnie doświadczenie oraz praca na oryginalnym systemie diagnostycznym producenta VOLVO Vida sprawia, że jakość wykonywanych przez nas usług jest na najwyższym poziomie. Zapraszamy także do śledzenia naszych profili w mediach społecznościowych:  https://www.instagram.com/vcentrum/ oraz https://www.instagram.com/vcentrum/

Back to top