BMW I3 – przyszłość to teraźniejszość

Seria I

BMW wypuszczając na rynek dwa auta o zupełnie nowej koncepcji marki wprowadziło niemało kontrowersji.  BMW I8 zaprezentowany początkowo pod nazwą BMW Vision Efficient Dynamics. produkowany od 2014 roku to wizja sportowego, acz elektrycznego auta przyszłości. Zaś I3, które od 2013 roku ma spisać się jako idealne miejskie auto. Oba auta charakteryzują się futurystycznym wyglądem, elektrycznym bądź hybrydowym napędem. Wszelkie obawy dotyczące napraw tych wizjonerskich beemek są zupełnie bezpodstawne. W naszym serwisie BMW VCentrum niejednokrotnie gościliśmy już zarówno I3 jak i I8, a serwisowanie nie odbiega od standardowych modeli marki.

Samochody elektryczne

Ekologiczne podejście do motoryzacji zaczyna wypierać konserwatywne podejście i stosowanie silnika spalinowego w samochodach.  Początkowo, odciążeniem przemysłu petrochemicznego i zmniejszeniem emisji spalin do środowiska miały zająć się auta z napędem hybrydowym. Dzięki zastosowaniu dwóch rodzajów zasilania, czyli klasycznego motoru z elektrycznym.  Z hybryd słyną głównie japońskie marki, czyli Toyota i Lexus. Hybrydy, jednak wciąż nie są w 100 procentach ekologiczne, dlatego panaceum mają się stać auta w pełni elektryczne. Pierwszy pojazd napędzany energią elektryczną powstał już w 1839 roku i był to powóz elektryczny.  Jednak dopiero niedawno zyskały one popularność, dzięki malejącym ograniczeniom elektryków. Ich obecne możliwości, przede wszystkim rosnący zasięg na jednym ładowaniu w końcu pozwalają konkurować im z autami z silnikami spalinowymi.

I3

BMW I3 to przede wszystkim promowanie marki jako przyjaznej środowisku.  Auto jest elektryczne (bądź z opcjonalnym REX-em), czyli nie emituje zanieczyszczeń takich jak dwutlenek węgla czy trójtlenek siarki. Ponadto na ekologiczność wpływa wykorzystanie materiałów z recyklingu, przy produkcji deski rozdzielczej jak i foteli użyto włókien roślinnych.  BMW oferowało I3 zaledwie w kilku wersjach kolorystycznych, a egzemplarz który znajduje się w naszym salonie ma lakier Protonic Blue Metalic. Do ładowania możemy użyć zarówno stacji szybkiego ładowania, których pojawia się coraz więcej ze względu na rosnące znaczenie elektromobilności, jak i zwykłego domowego gniazdka.

REX

Prezentowane przez egzemplarz to wersja REX, czyli Range Extender. BMW zainstalowało pod podłogą bagażnika dwucylindrowy silnik benzynowy, który jest montowany  skuterze C650 GT o pojemności 647 cm3. Takie udogodnienie, ma na celu zabezpieczenie kierowcy, ponieważ silnik ten może  ładować baterie auta. Zbiornik paliwa może pomieścić zaledwie 9 litrów, więc nie pozwala to na diametralne wydłużenie dystansu jaki mamy do pokonania. Auto jest wolniejsze od swoich w pełni elektrycznych kolegów, jednak nie odbiera mu to dynamiki przemieszczania się ponieważ silnik elektryczny generuje moc 170 KM.Obecnie BMW oferuje wyłącznie I3 z napędem elektrycznym, dlatego nasza oferta jest szczególnie interesująca.

BMW I3 w VCentrum

Oferowane przez nas BMW I3 to idealny miejski samochód –  jest niewielki i oszczędny. Z zewnątrz wygląda nieco futurystycznie, jednak we wnętrzu wszystko jest na swoim miejscu. Od razu poczujecie się w nim dobrze i komfortowo. Pomimo niewielkich gabarytów, wnętrze i3 jest wręcz przepastne, a jakość jego wykonania nie odbiega od standardów marki. Auto niemal bezszelestnie przedziera się przez miejską dżunglę, ale kiedy wystąpi taka potrzeba, bez problemu pokaże swoje możliwości, które niejednego zaskoczą. Zapraszamy do naszego salonu na ulicę Powsińską 69/71 na jazdy próbne! Zapraszamy także do śledzenia naszych profili w mediach społecznościowych:  https://www.instagram.com/vcentrum/ oraz https://www.instagram.com/vcentrum/

 

 

 

Back to top