Mustang GT

Ikona amerykańskiej motoryzacji. Bardziej dopracowany, jednak wciąż ma klasę typowych muscle carów. Pierwszy z nich, w których zdecydowano się na tak radykalny krok jak umieszczenie kierownicy po prawej stronie, specjalnie dla krajów z ruchem lewostronnym. Najnowsza generacja, miała także jeden debiut – była dostępna w europejskich salonach sprzedaży, dzięki czemu Ford oszczędził fanom amerykańskiej motoryzacji po zakupowych problemów związanych z kierunkowskazami czy światłami przeciwmgłowymi. W naszym salonie samochodów premium VCentrum Warszawa na ulicy Powsińskiej 69/71 na nowego właściciela czeka jeden z wyprodukowanych Mustangów – czerwony GT z kultową V8’ką o pojemności 5.0 l.!

Auto z historią

Ford w 1064 roku wyprodukował pierwsze auto, które wraz z upływem kolejnych lat przeszło do prawdziwej historii ikonicznej motoryzacji nie tylko Stanów Zjednoczonych, jak i całego świata. Zrównał się ze sportową klasyką, wówczas produkowaną w USA czyli Corvettą, idealnym autem dla młodych, potrzebujących wolności, ale i silnika dającego im dużo mocy.  Mustang, koń z dzikiej prerii z ogomnym silnikiem to idealna nazwa, jaką mogli wówczas wymyślić.  I był to pomysł na sukces, bo już pierwszego dnia złożono ponad 22 tysiące zamówień, a dwa lata później z taśmy produkcyjnej zjechał  milionowy Stang.

 Najnowszy Mustang

Premiera najnowszej generacji Mustanga była nie lada wydarzeniem, zarówno w historii marki, jaki całego amerykańskiego przemysłu motoryzacyjnego. Kierownica o prawej stronie jak i łatwa dostępność aut na rynku europejskim spowodowała, która spowodowała ogromny boom na te auta w tej części świata spowodowała, że by sprostać oczekiwaniom tak wielkiej grupy potencjalnych zainteresowanych, Ford musiał odwalić kawał dobrej roboty. Pomógł w tym szeroki wachlarz dostępnych jednostek napędowych. Ekonomiczny EcoBoost albo klasyczna V8’ka. Do tego opcjonalna ikoniczna wersja Bullitt, z filmową historią.

Bullitt

Rok 1968. W kinach pojawia się prawdziwy kryminalny hit ze Steve’em McQueenem na ulicach San Francisco, a jego największą gwiazdą jest Bullitt. W najnowszej generacji Ford zaproponował jedynie dwa, specjalne lakiery – kultowy, ciemno-zielony Daek Highland Green oraz Shadow Black. Wzmocniona V8’ka, z elementami podkreślającymi jego ikoniczność – tylny emblemat,  czerwone zaciski, przedni emblemat jak i liczne nawiązania we wnętrzu.

Mustang GT w VCentrum

Mustang to auto dla kogoś, kto poszukuje czegoś mniej oczywistego od klasycznego sportowego wozu. Czegoś, co będzie łączyć klasykę z nowoczesnością. Taki właśnie jest najnowsza generacja tego kultowego auta. Wszystkich, którzy są zainteresowani rozpoczęciem swojej historii z tym budzącym niesamowite emocje autem, zapraszamy do naszego salonu samochodów premium na ulicę Powsińską 69/71! Nasi specjaliści zabiorą Państwa na jazdę próbną – w tym aucie rozwieje ona wszelkie wątpliwości!

 

By być na bieżąco z nowinkami z podnośników naszego serwisu i najnowszymi autami premium w naszej ofercie, zapraszamy do śledzenia naszych profili w mediach społecznościowych: https://www.instagram.com/vcentrum/ oraz https://www.instagram.com/vcentrum/.

Back to top