Przygotowania do zimy w VCentrum!

Zbliżające się dni jesiennej i zimowej, znienawidzonej przez większość kierowców, pogody to czas w którym nasze bezpieczeństwo na drodze jest niezwykle ważne. Prócz dobrego stanu technicznego auta warto też zadbać o detale.

Sezonowa wymiana opon

Rytuałem większości kierowców jest sezonowa zmiana opon. Warto zadbać o ich stan techniczny, ponieważ są one tak naprawdę jedynym elementem, który łączy auto z nawierzchnią. Nie tylko bieżnik opony powinien być na tyle głęboki, by poradzić sobie z oprowadzeniem wody. Musimy pamiętać o tym, że wiek opon też ma znaczenie. Materiał z którego są one wykonane, czyli guma łatwo ulega zniszczeniu, a z upływem kolejnych lat parcieje, co zwiększa nasze niebezpieczeństwo na drodze. Zapraszamy do serwisu VCentrum na sezonową wymianę opon! Ponadto świadczymy usługi przechowywania opon i kół w specjalnie przystosowanych do tego pomieszczeniu!

Azot w kołach w VCentrum!

Wymiana opon dla większości osób wydaje się procesem, który wykona każdy serwis. By sprostać wszelkim oczekiwaniom naszych klientów w serwisie samochodowym VCentrum podczas wymiany opon, pompujemy koła azotem by zwiększyć Państwa komfort i bezpieczeństwo podróżowania! Nasz generator azotu posiada specjalny system filtrów, który rozdziela cząsteczki tlenu od cząsteczek azotu. Sprężone powietrze początkowo przechodzi przez potrójną filtrację, podczas której powietrze oczyszczane jest z wody, oleju i innych cząstek stałych. Następnie przechodzi przez sito molekularne wypełnione wysokooktanowym węglem. Uzyskany azot gromadzony jest w zbiorniku, natomiast tlen i pozostałe gazy wydalane są do atmosfery. Oferuje to stężenie azotu od 95 do nawet 99,9 procent. Wstępnym elementem procesu pompowania kół azotem jest uprzednie wyssanie powietrza z opony, dlatego też urządzenie wyposażone jest w pompę próżniową i odpowiedni pistolet.

Zalety pompowania kół azotem

Azot stanowi 80% powietrza jakim oddychamy, jednak dodatkowe kilkadziesiąt procent, które znajdują się w naszych oponach mają ogromne znaczenie! Wartość ta wpływa przede wszystkim wpływa na wzrost stabilności ciśnienia w oponach. Jego wahania są praktycznie minimalne, dzięki czemu auto utrzymuje odpowiedni tor jazdy w zakrętach jak i zwiększa skuteczność hamowania i przyśpieszania. Zwykłe powietrze często powoduje nieodpowiednie ciśnienie w kołach, a ono skraca żywotność opon od 10% do nawet 50% , a dzięki azotowi odpowiedni poziom utrzymuje się znacznie dłużej. Dla tych, którzy przywiązują wagę do spalania jakie osiąga ich auto mamy kolejną zaletę azotu w kołach –zmniejsza opory toczenia, dzięki czemu oszczędzamy do 2% paliwa. Ponadto azot, jest mniej wilgotny niż powietrze i nie wchodzi w interakcję z metalem. Sprawi to, że zminimalizujemy prawdopodobieństwo pojawienia się ognisk korozji i utleniania na naszych obręczach i zwiększa ich żywotność.

Zapraszamy do naszych serwisów marek premium: Audi i Volvo na ulicy Woronicza 19 oraz Mercedes-Benz, BMW, Porsche, Land Rover na ulicy Powsińskiej 69/71. Na tych, którzy szukają swojego wymarzonego auta czekają nasi doradcy klienta w salonie samochodów premium, by pomóc Państwu odnaleźć idealne auto. Przypominamy również o śledzeniu naszych profili w portalach społecznościowych: https://www.instagram.com/vcentrum/ oraz https://www.instagram.com/vcentrum/.

Back to top