M3 E92  

Legendarne właściwości jezdne w połączeniu z wolnossącą V8-ką tworzą z M3 auto, w którym każdy kilometr będzie niesamowitą przyjemnością. W naszym salonie samochodów premium VCentrum Warszawa na ulicy Powsińskiej 69/71 na nowych właścicieli czekają aż 2 egzemplarze M3 E92. Każdy z nich oferuje niesamowitą motoryzacyjną przygodę, jednak różnią je bardzo interesujące smaczki.

M3

Historia M3 jako najmocniejszych, sportowych egzemplarzy serii 3 rozpoczęła się w roku 1985 roku, kiedy to światło dzienne ujrzały pierwsze E30 M3. E92 to czwarta odsłona M3 produkowana od 2007 do 2013 roku, jest ostatnią generacją nadwozi coupe i cabrio produkowana pod tą nazwą, która od modelu F80 nosi nazwę M4. Sportowy charakter nie tylko M3, ale każdej „emki”  to nie tylko silniki o niezwykłej charakterystyce.  Były i do tej pory są to też zmiany wizualne, które miały pokazywać, że nie są to zwykłe auta. W E92 producenci zdecydowali się na zastosowanie szerszych nadkoli,  wkomponowanie w karoserię licznych wlotów powietrza, wybrzuszoną maskę, spojler na tylnej klapie, carbonowy dach czy aż 4 końcówki wydechu.

V8

Pod maską E92 znajduje się silnik S65B40 czyli V8’ka o pojemności 4.0l. i mocy 420 KM. Jednostka ta jest niezwykle lekka, za sprawą aluminiowo-krzemowego bloku silnika, a także zastosowaniu aluminiowych tłoków, które pokryte są stalową powłoką stalową.  V8’ka ta współpracuje z siedmiostopniową skrzynią DKG, dzięki czemu osiąga prędkość 100 km/h w zaledwie 4,8s. Biegi można zmieniać także manualnie, za pomocą manetek znajdujących się na kierownicy, a do dyspozycji kierującego jest także drive mode, czyli regulacja trybów jazdy.

Dwie M3’ki są bezwypadkowe, biały egzemplarz pochodzi z Japonii, a jego przebieg to nieco ponad 90 tysięcy kilometrów. Natomiast czarny egzemplarz to auto z USA, a jego przebieg to 165000 km.

Akrapovic czy aktywny wydech?

Czarny egzemplarz zachwyca właściciela niesamowitym brzmieniem V8’ki za sprawą kompletnego, wydajnego wydechu, cenionego producenta układów wydechowych AKRAPOVIC, składającego się z podwójnych tłumików, czy sportowego katalizatora, a jego wartość rynkowa wynosi 27 tysięcy brutto. Biała M3’ka posiada aktywny wydech, którego głośność brzmienia można regulować za sprawą przycisku, sterującego klapami.

BBS

Obie M3’ki znajdują się na 19-calowych felgach aluminiowych.  Jeden z dwóch prezentowanych przez nas egzemplarzy posiada oryginalne felgi producenta M-performance, natomiast drugi z nich znajduje się na charakterystycznych felgach BBS CI-R Schwarz, produkowanych według najnowszych technologii Flow-Forming, zapewniających niezwykle niewielką wagę i wysoką wytrzymałość.

A co we wnętrzu?

We wnętrzu auta nie ma wiele zmian w porównaniu do jego cywilnego odpowiednika, natomiast o jego sportowym charakterze przypominają nam liczne oznaczenia M. Znajdują się one między innymi na kierownicy, gałce skrzyni biegów czy podstopnicy. M3 wyposażone są także w systemu multimedialne, uprzyjemniające podróżowanie. Wysoki komfort podróżowania, zapewniają wygodne, elektrycznie sterowane, podgrzewane fotele.

M3 E92 w VCentrum

M3 E92 to auto dla kogoś, kto kocha motoryzację. Jeśli to właśnie Ty, zapraszamy do naszego salonu samochodów premium na ulicę Powsińską 69/71! Nasi specjaliści zabiorą Państwa na jazdę próbną, wysłuchają wszystkich Państwa oczekiwań i pomogą w wyborze najlepszego auta dla Państwa!

W VCentrum znajdują się aż dwa egzemplarze tej niesamowitej M3-ki. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą sprzedażową:

https://www.vcentrum.pl/listings/bmw-m3/

https://www.vcentrum.pl/listings/bmw-m3-bezypadkowa/

By być na bieżąco z nowinkami z podnośników naszego serwisu i najnowszymi autami premium w naszej ofercie, zapraszamy do śledzenia naszych profili w mediach społecznościowych: https://www.instagram.com/vcentrum/ oraz https://www.instagram.com/vcentrum/.

 

Back to top