AMG Driving Academy

Styczeń, północna Szwecja, Arjeplog. Zimowa edycja szkolenia AMG Driving Academy, czyli jazda w poślizgu, na śniegu i lodzie.

Jednym z uczestników tego wyjątkowego wydarzenia był Prezes VCentrum. Jacek Chmielewski w pełni wykorzystał możliwości samochodów Mercedes AMG, odpowiednio przygotowanych do tak wymagających zadań. Uczestnicy mieli do dyspozycji szeroką gamę aut, między innymi AMG GTs, C63s i E63s. Dla nich żaden, nawet najbardziej kręty i śliski tor nie był zbyt wielkim wyzwaniem. Już sam widok samochodów robił wrażenie, jednak najlepsze dopiero miało nadejść! Drift po oblodzonej nawierzchni na oponach z długimi kolcami, to bez wątpienia niezapomniane doświadczenie.

Mercedes AMG w ekstremalnych warunkach

Już pierwsze przejazdy po oblodzonej i zaśnieżonej nawierzchni pokazały, że odpowiednie operowanie gazem i szybkie kontry pozwalają na idealne wchodzenie w zakręty. To umożliwiało kierowcom bardzo dobrą kontrolę nad torem jazdy.  W przerwach między teoretycznymi i praktycznymi szkoleniami uczestnicy mogli z bliska przyjrzeć się silnikom, napędzającym kierowane przez nich samochody. Przygotowano dla nich także inne atrakcje, na przykład prezentację najnowszego AMG GT 4 Door 63s, w niespotykanej konfiguracji.

Relacja z jazdy Mercedesami AMG w Arjeplog

Jacek relacjonował swoje osiągnięcia z jazdy po śniegu i lodzie, przesyłając do Polski krótkie relacje z kolejnych dni tego wyjątkowego szkolenia. Na bieżąco pojawiały się one w naszych mediach społecznościowych, do odwiedzenia których serdecznie zapraszamy. Oto jedna z nich „Na dworze -21️, a w AMG GTs siódme poty na szybkich zakrętach . Szybkie ręce, płynny gaz, kopniak w hamulec – cała sztuka jazdy driftem po lodzie „. Ekstremalnie ciężkie warunki pogodowe.  Temperatura powietrza -30oC, wszechobecny śnieg i lód – to wszystko wystawiło na ciężką próbę wytrzymałość aut i ich kierowców. Jednak zarówno modele mercedesa AMG, podobnie jak kierowcy, wyszli z tej próby zwycięsko, bezproblemowo radząc sobie z tak skrajnymi warunkami. Wydaje się, że szkolenie, oprócz ekstremalnych doznań, obfitowało także w różne smaczki, takich jak minusowe punkty za crash pointy na identyfikatorze uczestnika.

Podsumowanie szkolenia AMG Driving Academy

Z całą pewnością można stwierdzić, że udział w zimowej edycja szkolenia AMG Driving Academy w Arjeplog dostarczył uczestnikom niepowtarzalnych wrażeń. Pozwolił zdobyć jedyne w swoim rodzaju doświadczenie, mogli oni przetestować najbardziej wyczynowe modele mercedesa. Uczestnicy mogli poprawić swoje umiejętności jazdy w ekstremalnych warunkach, w czym na bieżąco pomagali instruktorzy czuwający nad całością wydarzenia. Jacek zajął w czasówce 3 miejsce na 24 startujących.

Zapraszamy także do śledzenia naszych profili w mediach społecznościowych:  https://www.instagram.com/vcentrum/ oraz https://www.instagram.com/vcentrum/

 

Back to top