Morgan 4×4 Roadster

Morgan

Ręcznie budowane samochody sportowe są  niesamowitą rzadkością. Morgan Motors od 1909 roku produkuje nieoczywiste auta. Obecnie są to wozy posiadające w swoim wyposażeniu  najnowocześniejsze nowinki techniczne, a wciąż wyglądające jakby zostały wyciągnięte z poprzedniego wieku. W swojej ofercie Morgan Motors oferuje 4 modele: ważącego zaledwie 525 kilogramów 3 Wheelera, kulowego już Plus 4, 285 koneego Roadster’a i  posiadającego silnik z BMW Plus Six’a.

4X4 Roadster

Morgan 4×4 jest de facto najdłużej produkowanym samochodem w niemal niezmienionej wizualnie formie. Pierwsze auta zostały zmontowane już w 1936 roku.  Pierwotnie nazwa nawiązywała do wykorzystywanego w nim czterocylindrowego silnika i zamontowanie 4 kół w dotychczas słynącym z trójkołowców Morganie.  Produkcję wstrzymała II WŚ, a tuż po niej Morgan zdecydował się na wprowadzenie II  serii auta, który miał reflektory zintegrowane z błotnikami. Konstrukcja, którą stanowi podstawę auta to stalowe podwozie z aluminiowym nadwoziem. Obecnie Morgan produkuje VII serię 4×4.

V6 w 4X4

Najnowsza ganeracja 4×4 otrzymała fordowską V6 o pojemności 3,7 litra. Prędkość maksymalna jaką można osiągnąć za kierownicą Roadstera to aż  225 km/h, a rozpędzenie się do 100 km/h to  czas 5,5 sekundy. W generowaniu sportowych osiągów  silnik wspiera aluminiowa karoseria, dzięki której waga auta wynosi zaledwie 950 kg.  Inżynierowie zadbali także o najwyższy komfort prowadzenia i manewrowania w wąskich ulicach. Zamontowali w nim niewykorzystywane przedtem w  Morganach wspomaganie kierownicy. Całość zwieńcza sportowy, podwójny układ wydechowy, który podkreśla wyjątkowy tył auta.

Modern classic

Morgan ma wnętrze, które można kochać albo nienawidzić. Jak przystało na klasyczne auto, kokpit nie oferuje kierowcy zbyt wiele udogodnień. Wprawdzie wykończenie bardzo wąskiej kabiny jest niemal luksusowe. Ręcznie przycinana, szkocka skóra Yarwood najlepszej jakości a do tego drewniano-metalowa kierownica. Jednak to właściwie wszystko. Nie ma regulacji kolumny kierownicy, pedały są zamontowane do podwozia zawiasami, których praca jest bardzo sztywna. Składanie dachu także nie należy do najprzyjemniejszych czynności na świecie. Jednak wsiadając do Morgana przenosimy się w czasie. Kierowca odczytuje wskazania z zegarów wyglądających jak te z początku produkcji, a ich wnętrze zawiera nowoczesne instrumenty. O nietuzinkowy wygląd auta dbają także koła z drutu, które są nieodłącznym elementem każdego Morgana.

Dla tych, którzy pragną czegoś innego

W salonie samochodów luksusowych VCentrum chcemy sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Dlatego też mamy w swojej ofercie szeroki wachlarz marek i wersji. Morgan 4×4 Roadster to samochód dla kogoś, kto pragnie czegoś innego niż wszyscy. Dlatego mamy w swojej ofercie nie tylko oczywiste auta luksusowe, ale także takie nietuzinkowe propozycje.  Zapraszamy także do śledzenia naszych profili w mediach społecznościowych:  https://www.instagram.com/vcentrum/ oraz https://www.instagram.com/vcentrum/

 

Back to top