G

Auto, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Prosta sylwetka i terenowe właściwości Mercedesa G-klasy stały się już kultowe.

Legenda G klasy

Od niemal 40 lat Mercdes-Benz G, czyli Geländewagen, zachowuje swój charakterystyczny, powszechnie rozpoznawalny kształt, dzięki któremu stał się ikoną motoryzacji. Z każdą kolejną generacją wprowadzano jednak kolejne ulepszenia i powiększano gabaryty. W naszym serwisie Mercedes-Benz VCentrum wprost go uwielbiamy! Mamy w posiadaniu znaczną liczbę egzemplarzy G klasy. Klient może poczuć się w naszej hali, jak w autoryzowanym serwisie Mercedesa!

40 lat temu

Niemcy bardzo praktycznie i konkretnie podeszli do projektu tego kultowego auta. Już sama nazwa, czyli G jak Geländewagen, oznacza (po niemiecku) po prostu samochód terenowy. Głównym założeniem projektantów było stworzenie auta, które będzie łączyło w sobie komfort, bezpieczeństwo, a jednocześnie charakteryzowało się bardzo dobrymi właściwościami terenowymi. Dlatego też jego konstrukcja opiera się na skrzyniowej ramie i sztywnych osiach. Ponieważ auto miało być wykorzystywane przede wszystkim w armii, testy pierwszych prototypowych egzemplarzy odbywały się w szczególnie wymagających miejscach – na Kole Podbiegunowym i na Saharze. Pierwsze wozy, o oficjalnym oznaczeniu W460, opuściły nowy zakład produkcyjny w austriackim mieście Graz w 1979 roku. Do dziś G klasy są tam produkowane. Po opuszczeniu zakładu trafiają do autoryzowanych serwisów Mercedes-Benz, a następnie do szczęśliwych właścicieli.

NAJWIĘKSZA G KLASA W HISTORII MARKI

Mercedes-Benz w 2013 roku zaprezentował największy model G klasy, jaki dotychczas wyprodukowano. Było to G 63 AMG 6×6,  do którego prowadzenia potrzebne jest prawo jazdy kategorii C. Ten potężny pojazd waży bowiem 3775 kg, a 100 km na godzinę osiąga w niecałe 6 sekund. Jest bez wątpienia imponującym osiągnięciem niemieckich inżynierów.

Najnowsza odsłona Geländewagen

Kultowa G klasa z biegiem czasu była „tylko” ulepszana przez projektantów Mercedesa. Powiększano gabaryty auta, zarówno wzdłuż jak i wszerz, jednak bryła pozostawała wciąż taka sama. Jedynie kanty auta zostały nieco zaokrąglone. Właściwości jezdne nowej G klasy są nieporównywalne do poprzedniej generacji. Najnowsza odsłona prezentuje połączenie luksusu i właściwości terenowych. Inżynierowie dopracowali konstrukcję osi i układ kierowniczy, udało im się także zwiększyć sztywność nadwozia. Dzięki temu to potężne auto można prowadzić jak standardowy samochód.  Wnętrze nie różni się praktycznie niczym od S-klasy, auta luksusowego, flagowej limuzyny niemieckiego producenta. Wykorzystane są najlepsze technologie,  takie jak: karbonowe wykończenie deski rozdzielczej, fotele ze skóry nappa z masaże  m, czy system oświetlenia Ambiente, dzięki któremu we wnętrzu samochodu można uzyskać oświetlenie w jednym z 64 kolorów! Ostatnia, zaprezentowana przez Mercedesa generacja, zachowała tylko pięć elementów występujących w poprzednim modelu.

Dla spragnionych wrażeń

Zwolennikom adrenaliny Mercedes-Benz oferuje bardziej wyczynową wersję G-klasy. Wraz z AMG ma w swojej ofercie wyjątkowe samochody premium. Na przykład G 63 AMG z silnikiem 4.0 V8 biturbo – 4,5 sekundy do setki, 850 Nm i 585 KM, z elektronicznie ograniczoną do 220 km prędkością. Zastosowano w nim nowo opracowane zawieszenie AMG Ride Control poprawiające komfort jazdy, które wprowadziło G klasę na zupełnie nowy poziom.

BRABUS

Jako autoryzowany dealer BRABUS, nie możemy pominąć też możliwości tuningowych, jakie daje nam tuner z Bottrop.  Prócz typowych ulepszeń, takich jak zwiększenie mocy silnika, zmiana układu wydechowego i zawieszania, a także elementów tuningu wizualnego (zarówno wnętrza jak i karoserii auta), specjaliści z Zagłębia Ruhry proponują także wyjątkowe rozwiązania.  Należy do nich 550 Adventure 4×42, czyli auto przystosowane do ekstremalnej jazdy po bezdrożach. Pomagają w tym specjalne felgi Monoblock HD, które są bardziej wytrzymałe od standardowych, i zapewniają maksymalną zdolność terenową.  Kolejną wyjątkową propozycją jest BRABUS 850 4×42 One of five.  Superlimitowana wersja, z precyzyjnie wyważonym, specjalnym wałem korbowym, kutymi tłokami, specjalnymi głowicami,  produkowanymi w najnowocześniejszej fabryce. Takie działania spowodowały, że auto ma moc aż 850 KM!!!  Fanom ‘mniejszych’ G klas, BRABUS proponuje wersję 800 WIDESTAR.

Wszystkich, którzy chcą dopiero rozpocząć swoją przygodę z G klasą zapraszamy do naszego salonu samochodów luksusowych na ulicy Powsińskiej 69/71! W naszej ofercie, jak w najlepszym salonie Mercedesa, mamy zarówno starsze egzemplarze, jak i najnowszą G klasę w pakiecie BRABUS! Zapraszamy także do śledzenia naszych profili w mediach społecznościowych:  https://www.instagram.com/vcentrum/ oraz https://www.instagram.com/vcentrum/

Back to top